Specialist marketing online

  • Marketing
  • București, RO

pecializare: Google Ads, Facebook Ads, Google Analytics, Data Studio, Social Media, SEO, PPC, Marketing, Digital,
Tip job: Full Time
Nivel: Middle

Cautam doi colegi cu experienta in Google Ads și Facebook Ads. Daca ai lucrat minim 2 ani domeniu si in timpul liber iti place sa discuti despre marketing online esti potrivit pentru noi.

Ce vei face?

In primul rand vei intra in familia noastra. Iti vom oferi timp, suportul echipei (colegi cu peste 12 ani experienta in domeniu) si resurse pentru a putea fi la curent cu tot ce apare nou in industria de Digital Marketing. Iti vom oferi un portofoliu de clienti carora trebuie sa le intelegi foarte bine produsele si business-ul.

Responsabilitati:

Crearea si administrarea campaniilor Google Ads.
Crearea si administrarea campaniilor Facebook Ads.
Analizarea si interpretarea datelor din Google Analytics.
Stabilirea si implementarea planului de marketing pentru atingerea obiectivelor.
Analizarea comportamentului utilizatorilor online (customer journey), si a micro si macro conversiilor pentru optimizarea ROAS-ului.
Raportarea si analizarea perfomantei campaniilor stabilind recomandari pentru atingerea KPI-urilor in functie de canalul de trafic (Google Ads, Facebook Ads, SEO, etc.).
Interactiune directa cu clientii agentiei.
O buna intelegere a strategiilor de comunicare si performanta in digital marketing.
Pregatirea si propunerea actiunilor clare de optimizare bazate pe analiza datelor (google trends, keyword planner, reach planner etc.).
Cunostinte solide in platformele de marketing digital: Google Ads, Facebook Ads, Google Analytics, SEO, tehnici CRO, Afiliere si KPI-uri.
Cunostinte:

Digital Marketing;
Google Ads;
#Facebook #Ads;
#Google #Analytics;
Display Advertising;
#CRO;
#UX;
Digital strategy
Reprezinta un plus:

Data Studio;
Optmyzr;
#SEO;
Report Garden;
Search console;
#Excel;
fulltime

București, RO

Aptitudini / abilităţi

  • Marketing
  • Online Marketing