Asistent Resurse Umane

  • București, RO

Compania: EXCEL SERVICES

Domeniu de activitate: Servicii de Facility Management pentru Spații de Birouri

Companie de referință și unul din liderii pietei de profil, cu o experiență de peste douăzeci de ani și un număr de peste trei sute de angajați, Excel Services oferă o gamă completă de servicii în industria serviciilor de Facility Management (Curățenie și Servicii Conexe) pentru spații de birouri în București.
Job: ASISTENT RESURSE UMANE

CANDIDATUL IDEAL
- persoană dinamică, atentă la detalii, organizată, responsabilă
- spirit de inițiativă, rezistență la stress
- prezenta agreabila, abilități de comunicare, o atitudine pozitivă și spirit de echipă
- înclinație pentru activitatea în domeniul Resurselor Umane, dorința să dezvolte o carieră în acest domeniu
- studii superioare
- cunoștinte operare PC (pachetul MS Office, navigare internet, utilizare Facebook)

RESPONSABILITĂȚI
- activități de suport în cadrul departamentului de resurse umane coordonat de către managerul de resurse umane
- recrutare personal
- monitorizarea posturilor disponibile în cadrul companiei (conform contractelor de furnizare de servicii)
- preluarea apelurilor telefonice în vederea recrutării de personal și oferirea detaliilor cu privire la posturile disponibile
- monitorizarea aplicațiilor primite de la candidați prin toate canalele de recrutare ale companiei (telefon, anunțuri de recrutare, pagina de Facebook)
- organizarea de interviuri cu persoanele ce aplică la posturile disponibile
- realizarea și monitorizarea programului zilnic de lucru al echipei mobile de intervenție
- comunicarea permanentă cu supervizorii în locațiile unde se efectuează prestațiile pe marginea chestiunilor legate de personal
- tehnoredactare, înregistrare și arhivare a documentelor
- alte activități administrative în cadrul departamentului

BENEFICII
- posibilitatea unui început al carierei în domeniul resurselor umane
- oportunitatea acumulării de informații noi și experiență semnificativă
- pachet salarial atractiv, tichete de masă
- mediu de lucru motivant, plăcut și dinamic

Parcurgem cu atenție fiecare aplicație și vă mulțumim pentru interes.

Candidații selectați vor fi contactați în vederea programării unui interviu.
publicat de  Excel Services
fulltime

București, RO