Angajăm Contabil în Târgu-Mureș

  • Administrativ / Logistică
  • Targu Mures, Mureș, RO

Ai experiență și cunoștințe în domeniul contabilității, legislației fiscale?

S-ar putea să fii contabilul pe care îl căutăm!
Responsabilități:
-verifică și prelucrează zilnic documentele contabile

-întocmește și verifică toate înregistrările contabile relevante

-verifică corectitudinea și legalitatea documentelor fiscale cu care lucrează

-asigură alcătuirea corectă a tututor soldurilor din bilanț

-depune la termen formularele specifice în format electronic la organele fiscale

-întocmește rapoarte interne către părțile interesate relevante

-coordonează și organizează activitatea compartimentului financiar-contabil
Cerințe:
-studii superioare în economie, contabilitate, finanțe sau un domeniu similar

-minim 5 ani experiență în domeniu

-spirit de echipă și bună abilități de comunicare

-cunoștințe solide în domeniul financiar-contabil, precum și în legislația relevantă

-cunoașterea limbii române și maghiare
Beneficii:
-de muncă stabil

-oportunitate de dezvoltare

-o echipă prietenoasă și dinamică

-salariu atractiv

Echipa Biodry te așteaptă cu drag!
Guest
Locuri de muncă, rapid și ușor
publicat de  Izsák-Artúr Elekes
fulltime

Targu Mures
Mureș, RO

Aptitudini / abilităţi

  • Knowledge Base