Oana Oana România, Caraș-Severin Distribuie pe Facebook Distribuie pe Linkedin 9 Apr 2019
Sef mentenanta

Gi Group recruteaza pentru clientul sau, un important producator de pulverizatoare de declanșare pentru piața de consum, Sef Mentenanta.

Cerinte:
• Studii  superioare tehnice;
• Experienta de lucru pe o pozitie similara minim 2 ani;
• Capacitate de invatare si adaptare la solicitarile specifice postului;
• Cunostinte teoretice si abilitati practice;
• Abilitati de management.

Responsabilitati:
• Intocmeste planul de mentenanta pentru masinile de injectie si de asamblare;
• Managementul pieselor de schimb pentru masini si coordonarea cu celelalte departamente pentru cautarea si validarea unor piese noi;
• Identifica solutii pentru modificarea si imbunatatirea procesului de injectie si turnare;
• Se implica in activitatile de intretinere a utilajelor impreuna cu subordonatii sai;
• Analizeaza defectele de turnare si intervine pentru repararea/corectarea acestora;
• Coordonarea tehnicienilor de mentenanta astfel incat sa fie respectate regulile de lucru, gestionarea eficienta a echipamentelor si uneltelor;
• Coordonarea realizarii activitatilor de intreținerea zilnica a instalațiilor, efectuarea lucrarilor electrice / mecanice;
• Mentenanta preventiva pentru instalatii si cladiri;
• Urmareste verificarea zilnica a situației echipamentelor, cum ar fi sistemul de alimentare cu apa sau curent, aer conditionat, echipamentele de stingere a incendiilor, iluminare;
• Raspunde in caz de nevoie la solicitari urgente de întreținere în timpul noptii sau in weekend;
• Intocmeste si urmareste aplicarea planului de întreținere pentru echipamente;
• Coordoneaza tehnicienii in activitatile de remediere a problemelor la echipamente, pentru asigurarea unei functionari optime;
• Efectueaza trainingul subordonatilor in vederea imbunatatirii competențelor profesionale;
• Coordoneaza serviciile externalizate de mentenanta si urmareste respectarea calitatii procesului de mentenanta;
• Se implica in toate activitatile de sistem si de constructie;
• Cunosterea, verificarea si aplicarea corecta a procedurilor de lucru si a sistemului de management.

Se ofera:
• Training platit in strainatate;
• Pachet salarial motivant;
• Oportunitati de dezvoltare profesionala;
• Stabilitate profesionala si un mediu de lucru placut.

Daca esti interesat de oferta noastra, nu ezita sa trimiti CV-ul tau la adresa de email: oana.filip@gigroup.com (tel. 0728.303.784)