Hr Hr România, Bihor Distribuie pe Facebook Distribuie pe Linkedin 29 Oct 2018

Oportunitate profesionala in Oradea, departamentul financiar/contabil

financiar contabil
Oportunitate profesionala in Oradea, departamentul financiar/contabil pentru persoanele dornice sa lucreze intr-un mediu tanar, dinamic, plin de provocari si oportunitati de invatare. Oferim suport si consiliere in dezvoltarea carierei tale alaturi de noi.

Candidatul ideal:
Studii economice de specialitate
Cunostinte ms-office
Abilitati, calitati, aptitudini necesare:
• receptivitate
• seriozitate
• corectitudine
• asumarea responsabilitatii
• aptitudini de comunicare
• capacitate de a lucra in echipa
• flexibilitate

Descrierea jobului:
Gestionarea unui portofoliu de societati
Verificarea documentelor primare
Contarea operatiunilor patrimoniale
Efectuarea de calcule specifice (amortizare, uzura, TVA, diferenta de pret, salarii, majorari, penalizari, corelatiile balantei de verificare, calcule de incadrare a cheltuielilor in bugetul de vanituri, etc.)
Completarea registrelor contabile ( Jurnal, Inventar, de Casa, Vanzari, Cumparari, Carte Mare, registre cu regim special, registre normale)
Intocmirea lunara/trimestriala a declaratiilor de impozite, taxe si contributii aferente salariilor
Intocmirea balantei de verificare
Intocmirea bilantului contabil

Asteptam cv-ul tau la adresa adela.sas@competentaudit.ro