Ecim Crimar Ecim Crimar România, Bacău Distribuie pe Facebook Distribuie pe Linkedin 6 Mar 2019
Inspector resurse umane

Firma din Bacau angajeaza Inspector Resurse Umane.

Inainte de a aplica te rugam sa citesti cu atentie si sa verifici daca indeplinesti TOATE crieteriile:

-Studii superioare finalizate cu diploma de licenta in Psihologie, Resurse umane, Sociologie, Drept, Economie
-Experienta pe un post de Inspector Resurse Umane (Minim 6 luni!!)
-Cunostinte generale si aprofundate de legislatia muncii
-Cunoasterea metodologiei de completare a dosarelor de personal
-Capacitate de analiza si sinteza
-Cunostinte operare PC
-Initiativa, abilitati de analiza, urmarire si coordonare procese RU
-Dispusa la program prelungit.
Descrierea jobului:

Intocmeste contractele individuale de munca ale angajatilor, precum si orice alte acte de modificare, suspendare sau incetare a acestora.
Indosariaza si arhiveaza documentele de personal ale salariatilor (documente personale, contract individual de munca, acte aditionale, decizii, fise de aptitudini, etc).
Reactualizeaza si/sau intocmeste fisele de post pentru posturile existente in cadrul companiei, impreuna cu directorii de departamente (atunci cand este cazul) si le semneaza cu angajatii.
Arhiveaza dosarele de personal si se asigura ca sunt complete.
Completeaza si transmite in termenul legal Registrul electronic de evidenta a salariatilor (REVISAL) si se asigura de corectitudinea datelor introduse.
La cererea salariatilor si in conformitate cu prevederile legale, intocmeste si elibereaza adeverinte (medicale, somaj, banca, etc).
Monitorizeaza zilnic pontajul angajatilor din companie (intarziati /nepontati, etc) .

Cautam o persoana energica, carismatica, pasionata de domeniu, ambitioasa si pregatita sa rezolve orice provocare a departamentului de RU.

Asteptam CV ul tau pe adresa echipacim@gmail.com
Numar de contact 0755 388 345