awork awork România, București Distribuie pe Facebook Distribuie pe Linkedin 8 Nov 2018

Analist costuri

Recrutam pentru partenerul nostru, o companie din Bucuresti producatoare de componente pentru industria aeronautica:

Responsabilitati:
• Identifica produsele care genereaza consumuri mari şi a produselor care aduc pierderi;
• Analizeaza cheltuielile directe, indirecte, lunar, face propuneri pentru diminuarea cheltuielilor indirecte;
• Analizeaza si face propuneri pentru diminuarea costurilor privind productia in curs de executie;
• Analizeaza si propune accelerarea vitezei de rotatie a activelor circulante;
• Urmareste in permanenta cheltuielile activitatii de productie, activitatii administrative;
• Efectueaza analize de crestere a rentabilitatii productiei, evidenta si analiza acoperirii costurilor fixe

Cerinte:
• Studii superioare Finante/Contabilitate
• Experienta minim 5 ani
• Experiența in producție sau într-o firmă de audit reprezinta avantaj
• Limba engleza nivel avansat

Beneficii oferite:
• Salariul negociabil in functie de experienta
• Tichete de masa si de vacanta
• Asigurare medicala private

Asteptam cv-ul dvs aici sau la adresa de mail: resurseumane@amakron.com

Multumesc!
Cristina